Testünknek legkevesebb két liter folyadékra van szüksége, de ez egyénről-egyénre változik. Ha arra gondolunk, hogy az agyunk hozzávetőleg 60-70 százaléka víz, akkor adjuk meg neki a napi szükséges mennyiséget. Néhány tévhitet azonban jobb eloszlatni.
Manapság nagyon divatos, hogy a sztárok és az egészségüket féltő hétköznapi emberek is szinte mindig maguknál tartanak egy üveg ásványvizet. A víz mindig is az egészség jelképe volt, folyamatosan azt halljuk, hogy különösen a nők ettől szebbek és karcsúbbak lesznek
1. Tévhit. Leginkább a bőrproblémákkal küszködők gondolják azt, hogy a sok vízivás jót tesz a száraz bőrűeknek. A víz hidratálja és táplálja a bőrt, de a víz nem pótolja az arckrémet.
2. Tévhit. Sokan úgy vélik, hogy a víz megszünteti a pattanásokat. Sajnos ez a megállapítás nem helytálló, mivel a pattanásokat elsősorban a hormonok okozzák, nem pedig a vízhiány. Annyit valóban segíthet a víz, hogy elegendő mennyiség fogyasztása esetén felhígítja az stresszhormonokat, és így kevesebb pattanás jelenhet meg a bőrünkön.
3. Tévhit. Azt, hogy milyen összefüggés van a vízfogyasztás és a vérkeringés között már tudjuk. De az valóban téves megállapításnak számít, hogy a víz azáltal, hogy serkenti a vérkeringést, képes eltüntetni a szem alatt éktelenkedő karikákat. Sajnos ez szintén nem igaz. A szakorvosok szerint leginkább öröklött ok miatt jelennek meg a karikák, de erős megfázás vagy allergia is kiválthatja. Amint azt tudjuk, a víz fontos alkotóeleme a vérnek, de nagyobb mennyiségű víz fogyasztásától nem fog gyorsabban csobogni a vérünk.
4. Tévhit. A nők rettegnek a cellulitisztől és azért, hogy megelőzzék kialakulását napi több liter vizet is megisznak. Az, hogy önmagában csak a víz csökkentené a cellulitiszt, nem helytálló. A narancsbőr alatt számos zsírsejt húzódik meg, ezek sajnos nem oldódnak vízben, ami azt jelenti, hogy nem is lehet azokat a szervezetből vízzel „kimosni".